KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11182561
nr 1118 2561
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Pastell, Gustav Rudberg (1915-2001), motiv från Ven, signerad, 48x55
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
måndag 3 juli 2017
kl 19:12:17